Posłuchaj odcinka

  • 0:30 – wstęp, czym są błędne przekonania

  • 9:20 #1: muszę pracować na maksa, aby dobrze zarabiać i móc odpocząć

  • 15:20 #2: muszę odebrać każdy telefon, muszę być dostępny/-a

  • 23:25 #3: nikt nie wykona rzeczy tak dobrze jak ja

  • 29:50 #4: praca w weekend jest czymś złym

  • 34:00 #5: zrobię, to jak przyjdzie dobry moment

  • 39:55 #6: jestem nieśmiała

  • 45:35 zadanie na koniec odcinka

Sprawdź inne platformy

„Gdy przekonania, które mamy są pozytywne, to ułatwiają nam podejmowanie decyzji. W szybki sposób dokonujemy oceny czy dana rzecz jest dla nas. Kiedy jednak są negatywne, to hamują nasz rozwój.”

Opis odcinka

Błędne przekonania potrafią nas skutecznie zniechęcić do działania. Na pewno kojarzysz sytuację, że chcesz coś zrobić, ale przekonanie jakie masz na ten temat hamuje Cię w działaniu. Bez sensu :)

W tym odcinku opowiadamy o przekonaniach, które najbardziej blokowały nasz rozwój. Powodowały, że byłyśmy zmęczone, często sfrustrowane, odkładałyśmy na później rzeczy, na których nam zależało. Rozmawiamy o tym jak je pokonałyśmy i “świat się nie zawalił” mimo, że tego się obawiałyśmy. Mówimy też o tym, co zyskałyśmy dzięki pozbyciu się przekonań, które nam nie służą. 

Chcemy Was zachęcić do zastanowienia się nad swoimi przekonaniami, które Was blokują.

To kolejny odcinek o zmianie zawodowej.

Historię naszych decyzji o zmianie zawodowej poznasz słuchając  o tym, jak Edyta postanowiła zrezygnować z bycia prawniczką i zostać scrum masterką, oraz o tym, jak Sylwia zamknęła swój świetnie prosperujący sklep internetowy

Sposobom na przetrwanie kryzysowych momentów, które w proces zmiany są z natury rzeczy wpisane, poświęcony jest kolejny 5 odcinek.

W odcinku  6 opowiadamy jak budować wspierające relacje, które będą rozniecać naszą iskrę zmiany, natomiast w odcinku 10 dzieliłyśmy się swoim doświadczeniem po czym rozpoznać, że potrzebujemy zmiany.

Jeśli zastanawiasz się, jaki może być Twój pierwszy krok do zmiany, to odcinek 11 może pomóc Ci go określić.

Narzędziownik

czyli narzędzia i strony, o których mówiłyśmy w tym odcinku:

Zadanie na koniec odcinka

Czy widzisz w swoim życiu przekonania, które zniechęcają Cię do wprowadzania zmian lub po prostu Ci nie służą. Może któreś z dzisiejszych przekonań jest Ci bliskie? 

Następnie zastanów się czy to przekonanie jest w ogóle prawdziwe. Postaraj się popatrzeć na to z boku. Czy Cię osłabia, a może wzmacnia. Pomyśl o tym skąd się wzięło w Twoim życiu? Czy jest zbudowane na Twoich doświadczenia, a może na “łatce”, która przykleiła się do Ciebie na jakimś etapie życia.

Jeśli masz ochotę o tym porozmawiać, wpadnij na nasz Instagram lub Facebooka.