Posłuchaj odcinka

  • 1:15 czym są kryzysowe momenty?

  • 7:45 sposoby Sylwii na rozpoznanie kryzysowych momentów i etapy radzenia sobie z nimi

  • 24:49 sposoby Edyty na rozpoznanie kryzysowych momentów i techniki radzenia sobie z nimi

  • 41:23 zadanie na koniec odcinka

Sprawdź inne platformy

” (…) Zrozumiałam wtedy, że ten moment zwątpienia i moment kryzysowy jest częścią tego całego procesu, w którym jestem. To mi pozwoliło trochę przygotować się na to, że takie momenty będą, będę musiała im stawić czoło. Dzięki tej świadomości łatwiej mi było przez to przejść, bo wiedziałam, że to jest część tego całego procesu.”

Opis odcinka

Czy słyszałeś/aś kiedyś o “dolinie rozpaczy”?

To jeden z etapów związanych z emocjonalnym cyklem zmiany, czyli naszą reakcją na próbę wprowadzenia czegoś nowego do życia. To moment, gdy mamy ochotę wszystko rzucić i wrócić do punktu startowego. To jest właśnie jeden z kryzysowych momentów. Takich ciężkich sytuacji może być więcej, gdy spotykasz się z odrzuceniem, niepowodzeniem lub trudnymi emocjami. 

W tym odcinku dzielimy się naszymi sposobami na kryzysowe momenty. Zastanawiamy się jak rozpoznać, że jesteśmy właśnie w takim momencie swojego życia? Jak sobie pomóc w tym czasie? Po jakie narzędzia i techniki możemy sięgnąć? Na te pytania będziemy odpowiadać w dzisiejszym odcinku.

W 6. odcinku dowiesz się jak relacje mogą Ci pomóc w czasie zmiany oraz jak szukać takiego wsparcia i również, jak mądrze wspierać.

Narzędziownik

czyli narzędzia i strony, o których mówiłyśmy w tym odcinku:

  • 12-tygodniowy rok. Osiągnij w 12 tygodni więcej niż inni w 12 miesięcy, Michael Lennington, Brian. P Moran – książka o planowaniu i wprowadzaniu zmian do życia, w której zostało opisane jak reagujemy na zmianę

  • Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę, Julia Cameron – kursoksiążka o rozwijaniu kreatywności, w której opisana jest koncepcja „morning pages”

Zadanie na koniec odcinka

Zastanówcie się, które z wymienionych w tym odcinku technik lub narzędzi z Wami rezonują. A może macie inne sprawdzone sposoby na kryzysowe momenty. Podzielcie się swoimi pomysłami na naszej grupie Facebooku Partnerki Produktywności | grupa podcastu.