Posłuchaj odcinka

Sprawdź inne platformy

“Ten mityczny work-life balance, które wiele osób kojarzy z równowagą między pracą a życiem rodzinnym, to jest trochę takie oszukiwanie się, bo to jest bardziej wygląda jak wahadło, czyli raz przechylamy się w jedną stronę, raz w drugą.”

Opis odcinka

Tematem tego odcinka jest produktywność w kontekście posiadania rodziny. Wiemy, że jest to dla wielu naszych słuchaczy temat bardzo interesujący :) Gościem odcinka jest Jakub Ślusarek. Jakub od ponad 20 lat pracuje zdalnie z domu jako specjalista SEO i jest żywo zainteresowany zdrową produktywnością. Uwielbia bliższe i dalsze podróże odbywane wspólnie z nastoletnim synem i swoją żoną Gosią, która opisuje je na blogu zdzieckiemdo.pl

Rozmawiamy o tym, czy życie rodzinne można nazwać swoistym projektem, czy w życiu rodzinnym znajdzie się miejsce zarówno na planowanie, jak i na spontaniczność (szczególnie, gdy preferencje zainteresowanych są odmienne, a jeden z rodziców pracuje zdalnie, a drugi na etacie, czy hybrydowo). Mówimy także o tym, jak w czasie zmieniało się podejście Jakuba do produktywności.

Ponieważ Jakub lubi dane i lubi mieć wszystko czarno na białym chcemy wiedzieć, czy stosuje jakieś metody czy narzędzia w kontekście rodzinnej produktywności, czy jest to bardziej kwestia pewnego podejścia. Poruszamy także temat ADHD w kontekście produktywności osobistej. 

To nie wszystko, ponieważ rozmawiamy o eliminowaniu rzeczy, które nie pasują do rodzinnych priorytetów, o upraszczaniu sobie codziennego życia, by mieć czas na rzeczy ważne, oraz o zaletach i wadach edukacji domowej. Posłuchasz też o rozmowach z dziećmi czy nastolatkami i drugą połówką, jako źródle wszelkich zmian i usprawnień. 

Na koniec odcinka Jakub dzieli się swoją wskazówką dla osób, które chciałyby pogodzić życie rodzinne z zawodowym, pierwszymi krokami, które warto podjąć.

Narzędziownik

czyli narzędzia i strony, o których mówiłyśmy w tym odcinku:

  • @jakub.slusarek – instagramowe konto Jakuba, gdzie możesz podejrzeć migawki z wypraw i przemyślenia :)

  • zdzieckiemdo.pl – blog o podróżach rodziny Ślusarków, prowadzony przez żonę Jacka, Gosię