Posłuchaj odcinka

  • 0:27 o czym jest dzisiejszy odcinek?

  • 4:40 skąd pomysł na ten odcinek?

  • 10:50 jak zbudować swój system wsparcia?

  • 33:40 jak mądrze wspierać?

  • 48:40 zadanie na koniec odcinka

Sprawdź inne platformy

” (…) miałyśmy takie doświadczenia, jak się okazało wspólne, że spotykałyśmy się z takim rodzajem wsparcia,  który niekoniecznie nas wspierał.”

Opis odcinka

Jak mądrze wspierać w zmianie siebie i innych? To jedno z tych pytań, gdy wydaje nam się, że znamy odpowiedź, ale rzeczywistość niejednokrotnie nas zaskakuje. Od odpowiedzi na to pytanie wiele zależy, często brak wsparcia powoduje, że trudniej nam przejść przez zmianę. Co więcej, samotne przechodzenie przez zmianę może spowodować, że w najgorszym wypadku zrezygnujemy z obranej ścieżki. Dlatego warto mieć wokół siebie osoby, które będą nam kibicować i dodawać energii.

W dzisiejszym odcinku opowiemy o takich relacjach z dwóch perspektyw: osoby, która jest wspierana i osoby wspierającej. Opowiemy o tym, gdzie szukać osób, które mogą być naszym wsparciem. Będziemy też mówić o tym jak wspierać, ponieważ wbrew pozorom mądre wspieranie nie jest łatwe, ani intuicyjne. 

Dzisiejszy odcinek to kolejny odcinek mówiący o zmianie. W poprzednim, piątym odcinku opowiadałyśmy o sposobach na kryzysowe momenty. Z kolei, w trzecim i czwartym opowiadałyśmy swoje historie zmian zawodowych.

Narzędziownik

czyli narzędzia i strony, o których mówiłyśmy w tym odcinku:

  • DareIT – program mentoringowy adresowany do kobiet, które chcą się przebranżowić do świata IT

  • Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę, Julia Cameron – kursoksiążka o rozwijaniu kreatywności, w której opisane jest jak wybierać osoby, które będą nam dodawać energii.

Zadanie na koniec odcinka

Zastanów się w jaki sposób budujesz swój system wsparcia? Pomyśl też o tym jakie wsparcie dodaje Ci energii, a co ją odbiera? W jaki sposób wspierasz innych? Co się sprawdza, a z czego chcesz zrezygnować? Podziel się swoimi przemyśleniami na naszej grupie na Facebooku Partnerki Produktywności | grupa podcastu.