Posłuchaj odcinka

  • 0:30 wprowadzenie

  • 4:10 potrzeba zmiany – symptomy fizyczne

  • 12:53 potrzeba zmiany – symptomy psychiczne

  • 23:19 zadanie na koniec odcinka

Sprawdź inne platformy

„Intencją tego odcinka jest to, żebyśmy się zatrzymali, choćby na czas tego odcinka. Po to, żeby mieć chwilę na autorefleksję i sprawdzić, czy te symptomy też u Was występują, z czego wynikają i jaką informację ze sobą niosą.”

Opis odcinka

Będąc w pędzie ciężko ocenić czy potrzebujemy zmiany. Dodatkowo natłok różnych spraw powoduje, że ciężko nam się zatrzymać, żeby sprawdzić czy to co robimy jest dalej w zgodzie z nami. Często dopiero problemy zdrowotne skłaniają nas do zatrzymania się i zastanowienia nad swoim życiem. Dlatego tym odcinkiem zachęcamy do przyjrzenia się temu już teraz i zastanowienia się czy odczuwasz potrzebę zmiany.

W tym odcinku rozmawiamy o potrzebie zmiany i najczęstszych symptomach fizycznych i psychicznych, które dają nam o niej sygnał. Jak w każdym odcinku bazujemy na swoich doświadczeniach i historiach bliskich nam osób. Dzięki temu stworzyłyśmy listę, która pomoże wykonać audyt wewnętrzny. 

Jest to kolejny odcinek o zmianie. W odcinku 3 i 4 opowiadałyśmy swoje historie zmiany zawodowej. Z kolei, w odcinku 5 mówiłyśmy jak przetrwać kryzysowe momenty, które w proces zmiany są z natury rzeczy wpisane. W odcinku  6 opowiadałyśmy jak budować relacje wspierające, które będą rozniecać naszą iskrę zmiany.

Zadanie na koniec odcinka

Zatrzymaj się na chwilę i zastanów się, czy któryś z wymienionych symptomów jest obecny w Twoim życiu? A może przyszło Ci na myśl coś innego, o czym nie mówiłyśmy? Zrób audyt wewnętrzny. Pomyśl co może być przyczyną tych symptomów. Czy źródło jest czysto medyczne? A może problem leży w jakiejś niekomfortowej sytuacji w Twoim życiu? To wszystko pomoże Ci określić czy odczuwasz potrzebę zmiany.

Taka autorefleksja, to pierwszy krok do zmiany. Świadomość tego czego nie chcesz w swoim życiu, pozwoli Ci obrać nowy kierunek.

Dołącz do grupy na Facebooku Partnerki Produktywności | grupa podcastu .