“Powodami pracoholizmu może być na przykład wysoka ambicja, która powoduje, że trudno nam jest odpuścić, ale też niskie poczucie własnej wartości, które utrudnia szanowanie siebie i swojej energii.”
Opis odcinka
Ten odcinek poświęciłyśmy dyskusji na temat różnicy pomiędzy frajdą z pracy a pracoholizmem. Zastanawiamy się, gdzie przebiega granica oddzielająca jedno od drugiego, jakie symptomy mogą wskazywać na to, że stajemy się od pracy w jakiś sposób uzależnieni. Rozmawiamy też o tym, jakie mogą być przyczyny pracoholizmu – czasami to pewnego rodzaju konieczność, czasami ogromne wymagania, które sami sobie stawiamy, a czasami ucieczka od tego, co dzieje się w naszym życiu w poza pracowych obszarach.
Czy w weekend pracują tylko pracoholicy? A może możemy wybrać, by popracować w wolnym czasie, jeśli mamy poczucie satysfakcji z tego? Albo czy frajda z pracy może przerodzić się w pracoholizm? I jakie konsekwencje mogą nam grozić, kiedy przestajemy pamiętać o dbaniu o nasz dobrostan i zbyt dużo czasu poświęcamy pracy? Posłuchaj nowego odcinka i daj nam koniecznie znać, jakie są Twoje przemyślenia na ten temat.
Narzędziownik
czyli narzędzia i strony, o których mówiłyśmy w tym odcinku:
Zadanie na koniec odcinka
Zastanów się jak jest u Ciebie – czy czujesz frajdę z pracy, czy może obserwujesz jakieś symptomy pracoholizmu?
Zostaw komentarz