Posłuchaj odcinka

  • 3:12 Czym dla nas jest produktywność i jak się przejawia w naszym życiu?

  • 19:45 Korzyści jakie daje nam produktywność

  • 34:05 Zadanie na koniec odcinka

Sprawdź inne platformy

„Przeszacowujemy ile możemy zrobić w dzień, w tydzień, w miesiąc,
a
nie doszacowujemy jak możemy rozwinąć się w rok.”

Opis odcinka

Jak od urlopu z drukarką i dokumentami Edyta doszła do momentu, gdy kończy pracę przed czasem? Jak od wypalenia i sfrustrowania Sylwia doszła do momentu, gdy praca daje jej frajdę? Odpowiedzią na te pytania jest magiczne słowo “produktywność”.

W tym odcinku odczarowujemy popularne przekonanie, że produktywność oznacza: więcej, szybciej, bardziej. Opowiemy o tym jak produktywność odmieniła nasze życie, nauczyła nas mądrej pracy i pozwoliła znaleźć czas na pasje.

Jeżeli zaciekawiły Cię nasze historie, to posłuchaj odcinków, w których opowiadamy więcej o zmianach, które wprowadziłyśmy. W odcinku 3 poznasz historię Edyty, która się przebranżowiła, a w odcinku 4 historię Sylwi, która zamknęła dobrze prosperujący biznes.

Narzędziownik

czyli narzędzia, o których mówiłyśmy w tym odcinku:

  • Asana – narzędzie do zarządzania projektami

  • Clockify – narzędzie do monitorowania czasu

Zadanie na koniec odcinka

Zastanów się nad jedną rzeczą, która jest Twoją bolączką. Może to być coś z życia zawodowego (np. niekończące się telefony, na które musisz odzwaniać) lub coś z życia prywatnego (np. marzysz o regularnych ćwiczeniach).

Następnie poszukaj minimum pięć sposobów na poprawę tej sytuacji. Porozmawiaj z kimś, kto ma podobny problem, poszukaj w internecie.

Na koniec wybierz tylko jeden ze sposobów i zacznij go praktykować.