Posłuchaj odcinka

 • 00:00:00 wstęp

 • 00:02:44 co dał nam powrót do odcinków nagranych na początku

 • 00:04:17 momenty kryzysu i poważnych wątpliwości

 • 00:06:13 Edyta i jej nowa praca

 • 00:08:20 gdy nie dostajesz pracy – co zrobić?

 • 00:11:50 co Edyta zrobiła by inaczej

 • 00:13:28 Sylwia i jej aktualna sytuacja

 • 00:16:16 o potrzebie pożegnania z tym, co było

 • 00:17:30 o tym, że nie jesteśmy swoją pracą

 • 00:21:40 czy jesteśmy zadowolone z miejsca, w którym jesteśmy obecnie

 • 00:25:34 praca na etacie czy własna działalność

Sprawdź inne platformy

“Odsłuchałyśmy odcinki 3 i 4 przed nagrywaniem tej aktualizacji i obie mamy wrażenie, że upłynęło mnóstwo czasu i że naprawdę wiele się zmieniło. Fajnie było do tego wrócić. Wydaje się, jakbyśmy były już trochę innymi osobami niż w momencie nagrywania podcastu w marcu. Powrót do tamtego czasu pozwolił nam docenić swoją drogę, docenić się nawet za samo podjęcie decyzji.

Opis odcinka

Być może znasz już nasze historie zmian w zawodowym życiu. W najnowszym odcinku podcastu przybywamy z aktualizacją na temat tego, co zadziało się u nas od czasu nagrania odcinków 3 i 4. Opowiadamy w nich o naszych motywacjach, o przyczynach i trudnościach przy podejmowaniu decyzji o zmianie kierunku zawodowego rozwoju.

Nasze historie zmian cz. 1.

To odcinki o tym, jak Edyta postanowiła, że nie chce już być prawniczką i szuka pracy jako Scrum Master, a Sylwia zdecydowała o zamknięciu dobrze prosperującego sklepu internetowego, by zacząć rozwijać działalność konsultingową i edukacyjną. Rozmawiamy o tym, gdzie obecnie jesteśmy na zawodowych ścieżkach (spoiler! Edyta znalazła pracę, ale nie jako Scrum Master!), jakie było te 7 miesięcy w procesie zmiany.

Kryzysowe momenty i wątpliwości? Oczywiście!

Podczas odcinka przyglądamy się momentom kryzysowym i poważnym wątpliwościom, które towarzyszyły nam w trakcie procesu zmian. Edyta dzieli się swoją perspektywą na okoliczność, gdy nie idzie tak, jak byśmy chcieli. Sylwia opisuje okres inkubacji, podczas którego kształtuje nowe podejście do biznesu i potrzebę świadomego i wyraźnego pożegnaniu z przeszłością. W trakcie odcinka poruszamy również kwestię blokad, takich jak strach przed utratą prestiżu czy obawa przed zaczynaniem od nowa. Rozważamy także dylemat: praca na etacie czy własna działalność?


To emocjonalne podsumowanie pozwala nam spojrzeć na drogę jaką przebyłyśmy i docenić nasze postępy, jednocześnie skupiając się na pytaniu, czy jesteśmy zadowolone z miejsca, w którym obecnie się znajdujemy.

Narzędziownik

czyli narzędzia i strony, o których mówiłyśmy w tym odcinku:

Zadanie na koniec odcinka

Zapisz się na nasz Newsletter, aby co miesiąc otrzymywać Aktualności, Polecajki i Narzędziownik z ciekawymi narzędziami i metodami, które mogą pomóc Ci poprawić swoją produktywność.