Posłuchaj odcinka

Sprawdź inne platformy

Posiadanie odwagi oznacza takie mocne odkrywanie się ze swoimi przemyśleniami, z doświadczeniami, pokazywanie prawdziwej siebie – co jest czasami trudne.

Opis odcinka

Do nagrania tego odcinka zainspirowała nas odpowiedź jednej z naszych Słuchaczek na pytanie zadane w ankiecie na temat naszego podcastu.

Pytanie brzmiało: Czy chcesz nam jeszcze coś powiedzieć?

A oto odpowiedź Słuchaczki:

Odważniej, dziewczyny! Te podkasty, które są naprawdę wasze są najciekawsze. Nie recenzujcie tych książek i gadżetów, które zrecenzowali już wszyscy. Przecież Ci którzy liznęli tematu produktywności już dawno je znają. Pokażcie więcej kobiecej strony produktywności. 

Naprawdę dużo nam ona zrobiła (dalej robi :)

Tym odcinkiem chcemy dodać Ci odwagi do bycia sobą i przełamywania różnych etykiet, które są Ci przypisywane, czy które sam czy sama sobie nadajesz. Do odwagi bycia nielubianą albo nielubianym. Pewnie każdy z nas ma takie doświadczenie, gdy robimy coś wbrew sobie, ale decydujemy się na to, żeby nas (dalej) lubiano. Obawiamy się, że stawiając na siebie – spotkamy się z brakiem zrozumienia, z odrzuceniem, czy z niezadowoleniem jakiegoś klienta. 

Momenty, w których pozwalamy sobie na bycie sobą, tak naprawdę bardzo nas rozwijają, czasem nawet nasz rozwój przyspieszają. Robią nam dużo dobrego, bo wynikają z akceptacji siebie i z szacunku do siebie. W ten sposób możemy też wzmacniać poczucie własnej wartości. Nie zabieramy sobie, by dać komuś.

Bycie sobą oznacza też sprawdzanie na ile w danym momencie pasują nam różne etykiety, wizerunek, który mamy, a na ile nas on ogranicza. Gdzie może nas blokować wstyd, czy strach przed oceną, które pojawiają się, by nas chronić, ale hamują tak naprawdę nasz rozwój.

Narzędziownik

czyli narzędzia i strony, o których mówiłyśmy w tym odcinku:

  • Odwaga bycia nielubianym, Ichiro Kishimi, Fumitake Koga – ta książka to taki power-up dla Twojego życia – uczy cię, jak śmielej i odważniej być sobą, nawet jeśli nie każdemu się to podoba. I jak to nawet polubić :)

  • Czuły Rozwój – platforma Darii Dahl, która wspiera kobiety w rozwijaniu się w swojej mocy – z czułością

  • Newsletter PP – tu zapiszesz się na Newsletter Partnerek Produktywności

Zadanie na koniec odcinka

Zastanów się, gdzie już teraz masz odwagę bycia sobą, a gdzie możesz mieć jej więcej i dlaczego.